Top 10 dostawców falowników fotowoltaicznych

· Tietoja aurinkosähköstä

System fotowoltaiczny składa się głównie z paneli fotowoltaicznych, uchwytów, akumulatorów (banków) i falowników. Bez inwertera system PV nie działałby. Głównym zadaniem falownika jest przekształcenie prądu stałego generowanego przez panele słoneczne na prąd zmienny.

Istnieje wiele różnych typów falowników np:

Falowniki koncentrujące

Falowniki sznurkowe

Mikroinwertery

Falowniki sieciow

broken image

Inwertery są ważnym elementem systemu fotowoltaicznego. Bez inwertera system PV nie może działać. Jacy są zatem solidni producenci falowników na rynku? Czytaj dalej w artykule!

broken image

TOP 10 TMEIC

TMEIC jest pierwszym na świecie producentem falowników klasy MW i dominującym falownikiem z ponad połową udziału w elektrowniach naziemnych w Japonii.

broken image

TOP 9 Solar Edge

Izraelska firma SolarEdge jest jednym z największych producentów falowników. solarEdge została założona w 2006 roku. Choć to wciąż stosunkowo młoda marka w branży fotowoltaicznej, rozwija się bardzo szybko.

Cechą charakterystyczną firmy SolarEdge jest to, że każdy z jej falowników posiada również optymalizator mocy, za pomocą którego możesz sterować każdym modułem z osobna.

broken image

TOP 8 Fronius

Założona w 1945 roku firma Fronius International GmbH jest austriackim producentem falowników działającym w dziedzinie techniki spawalniczej, fotowoltaiki i techniki ładowania akumulatorów.

Fronius oferuje falowniki z serii modeli Symo, Galvo, Agilo i CL.

broken image

TOP 7 Power Electronics

Power Electronics jest hiszpańskim liderem w dziedzinie sterowania silnikami prądu przemiennego oraz wiodącym producentem falowników dla elektrowni fotowoltaicznych w Europie, Oceanii, Azji i obu Amerykach. Produkty firmy są wykorzystywane w blisko 1300 zakładach w 35 krajach na całym świecie, o zainstalowanej mocy 60GW energii elektrycznej prądu przemiennego.

broken image

TOP 6 GOODWE

GOODWE od dawna koncentruje się na badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży energii słonecznej, magazynowaniu energii i innych nowych urządzeń energetycznych, a także opracował pełną linię ponad 20 serii produktów fotowoltaicznych podłączonych do sieci i magazynujących energię, o mocy obejmującej 0,7-250kW, a także angażuje się w dostarczanie inteligentnego zarządzania energią i innych całkowitych rozwiązań dla gospodarstw domowych, użytkowników przemysłowych i komercyjnych oraz elektrowni naziemnych.

broken image

TOP 5 SMA

Założona w 1981 roku i mająca siedzibę w Niesetal w północnej Hesji firma SMA jest jednym z największych na świecie producentów falowników. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji systemów fotowoltaicznych i inwerterów na rynku niemieckim.

SMA produkuje szeroką gamę falowników, w tym produkty dla systemów fotowoltaicznych podłączonych do sieci i systemów autonomicznych.Najbardziej znane gamy produktów SMA to SMA Sunny Tripower i SMA Sunny Boy.Te wysokiej jakości produkty są cenione przez konsumentów za najwyższą jakość i długą żywotność.

broken image

TOP 4 Growatt

Założona w 2011 roku firma Growatt koncentruje się na zrównoważonej produkcji, przechowywaniu i konsumpcji energii. produkty firmy growatt są sprzedawane użytkownikom końcowym z sektora mieszkaniowego, komercyjnego i przemysłowego na całym świecie.

Cechą charakterystyczną Growatt jest lokalność. Firma posiada trzydzieści cztery przedstawicielstwa w kilku krajach, między innymi w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii.

broken image

TOP 3 Ginlong

Założona w 2005 roku firma Ginlong jest przedsiębiorstwem high-tech specjalizującym się w rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisie falowników sznurowych, podstawowych urządzeń systemów wytwarzania energii fotowoltaicznej. Firma jest pierwszą chińską spółką notowaną na giełdzie A-share, której głównym przedmiotem działalności jest inwerter łańcuchowy, a także pierwszą na świecie firmą produkującą inwertery, która otrzymała raport z testu niezawodności od PVEL, organu zewnętrznego.

broken image

TOP 2 Sungrow

Założona 11 lipca 2007 roku, Sungrow jest kluczowym przedsiębiorstwem high-tech, koncentrującym się na badaniach i rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisie urządzeń do pozyskiwania nowej energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, magazynowanie energii, wodór i pojazdy elektryczne.

Sungrow oferuje szeroką gamę produktów, w tym rozwiązania falowników fotowoltaicznych dla systemów magazynowania energii, a falowniki Sungrow są odpowiednie zarówno dla małych, jak i dużych systemów.

broken image

TOP 1 Huawei

Założona w 1987 roku firma Huawei jest jedną z 10 największych na świecie firm produkujących falowniki PV oraz wiodącym globalnym dostawcą infrastruktury ICT (informacja i komunikacja) oraz inteligentnych terminali. W ciągu ostatniej dekady firma zainwestowała miliardy dolarów w badania i rozwój w dziedzinie technologii słonecznej.

Pierwszym domowym inwerterem wyprodukowanym przez Huawei był SUN2000L, który jest mały i lekki - waży 10,6 kg. Dostępny jest w różnych rozmiarach od 2 do 5 kW. Dzięki doskonałej jakości, falowniki Huawei są sprzedawane na całym świecie. W sektorze falowników Huawei od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce pod względem udziału w rynku.

Wniosek

Maailmanlaajuisen energiamurroksen yhteydessä aurinkosähkömoduulien tavoin aurinkosähköinvertteriteollisuus kasvaa nopeasti, ja sen vuotuinen kasvuvauhti on yli 30 prosenttia. Maysun Solar, aurinkosähkömoduulivalmistaja, jolla on 14 vuoden ammattikokemus, on solminut pitkäaikaisia kumppanuuksia monien Top 10 -invertterimerkkien kanssa. Ota meihin yhteyttä(WhatsApp), niin odotamme innolla, että pääsemme tekemään kanssasi yhteistyötä vihreän kodin rakentamiseksi.